Szkoła Biblijna

W wielu z nas czytających Biblię, modlących się nią czy też przekazujących jej treści innym w czasie posługi we wspólnotach rodzi się pragnienie głębszego poznania Pisma Świętego, historii poszczególnych ksiąg i poznania ich teologicznej głębi.

Z drugiej strony, w czasie modlitwy Biblią pojawia się wiele pytań, na które nie zawsze znajdujemy odpowiedź.

Dlatego, wychodząc od takiego osobistego doświadczenia, stworzyliśmy Szkołę Biblijną, w której każdy z was może pogłębić i ugruntować swoją wiedzę na temat ksiąg Pisma Świętego i znaleźć odpowiedzi na nurtujące go pytania.

W ten sposób będziemy mogli wypłynąć owocniej na głębię modlitwy słowem Bożym i zostaniemy umocnieni w naszym posługiwaniu we wspólnotach.

Zajęcia w ramach Szkoły poprowadzi grupa biblistów polskich, którzy na co dzień wykładają Pismo Święte na uniwersytetach. Będą się oni dzielić swoją głęboką wiedzą oraz doświadczeniem osobistego spotkania z żywym Słowem Bożym. Koordynatorem projektu jest dr Maria Miduch.

Projekt nasz zostanie zrealizowany w 10 całodniowych zjazdach, które będą odbywać się raz w miesiącu w soboty od września 2015 r. do czerwca 2016 r. Miejscem spotkań będzie sala organizatora Szkoły DCNE Przyjaciele Jezusa przy ul. Jagiellońskiej 2 a w Sosnowcu.

Jest to wyjątkowa okazja dla każdego chrześcijanina do spotkania z głęboką interpretacją Pisma Świętego prezentowaną przez wybitnych naukowców, biblistów Kościoła katolickiego.

W celu uzyskania szczegółowego programu, warunków i kosztów uczestnictwa prosimy o kontakt na adres: biblia.dcne@gmail.com.

Zapisy trwają do 30 sierpnia 2015 r. Liczba miejsc jest ograniczona.

szkola_biblijna_800x600

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s