Święty odpoczynek

Jaka jest Twoja codzienność? Przyjrzyj się jej. Pęd życia, zabieganie, pośpiech, ściśle wyznaczony harmonogram każdego dnia – żeby zdążyć ze wszystkim, żeby niczego nie zaniedbać, żeby…

A może monotonne powtarzanie znanych dobrze czynności, ustalony rytm zajęć, wyznaczonych obowiązkówtaka nużąca, męcząca, beznadziejna zwyczajność…

A przecież nie jesteś robotem do zadań specjalnych, nie jesteś zaprogramowaną maszyną. Jesteś człowiekiem, Bożym dziełem, obdarowanym stworzeniem.

Czy znajdujesz czas, by się nad tym zastanowić? Czy znajdujesz czas na zatrzymanie się, na oddech, na spotkanie z bliskimi? Czy potrafisz dobrze odpoczywać? Czy znajdujesz czas, by spotkać się z Nim?

Bóg dał nam taki czas, pamiętasz:

Wtedy Bóg pobłogosławił ów siódmy dzień i uczynił go świętym; w tym bowiem dniu odpoczął po całej swej pracy, którą wykonał, stwarzając. Rdz 2, 3

Bóg wskazał nie tylko czas odpoczynku, ale czas święty, czas świętego odpoczynku!

Jeśli chcesz wniknąć w sens tego świętego dnia, chcesz nauczyć się dobrze przeżywać Dzień Pański, zapraszamy na kurs Święty odpoczynek”.

Relacje uczestników kursu z 10 listopada 2018 r. :

Edyta, lat 46

Kurs potwierdził moje głęboko ukryte odczucia co do tego, jak powinna wyglądać niedziela.

Jessica, lat 26

Podczas kursu nauczyłam się nieszablonowo przeżywać Dzień Pański. Doświadczyłam, że można odpoczywać bez poczucia winy, że zrobiło się wreszcie coś dla siebie, a nie dla innych. Zdałam sobie sprawę co mnie ogranicza w pełnym i szczęśliwym przeżywaniu niedzieli, a konferencje otworzyły mnie na odkrywanie świętości w odpoczynku.

Tomek, lat 30

Uświadomiłem sobie co mnie zniewala. Odkryłem, że Dzień Pański jest KULMINACJĄ, a nie tylko przerwą na “podładowanie baterii”. Odpoczynek to nie egoizm (należy się człowiekowi, jak psu buda).

Ela, lat 47

Jeżeli chcę odpoczywać przy wyszywaniu w Dzień Pański – to mogę to robić na Bożą chwałę. Mam naśladować Pana w świętym odpoczynku rozumianym nie jako lenistwo czy egoizm, ale jako tworzenie świętości i jakości życia. Świętując z Panem zyskuję namiastkę wieczności, radosnej i twórczej.

Mateusz, lat 28

Najważniejszym doświadczeniem podczas tego kursu było dla mnie zrozumienie jak wiele rzeczy mnie zniewala.

Dorota, lat 35

Zrozumiałam co jest istotą Dnia Pańskiego. Kurs uświadomił mi nie tylko sens Dnia Pańskiego, ale pokazał konkretnie jak wejść w czas świętego odpoczynku.

Marlena, lat 22

Zrozumiałam jak ciekawie może wyglądać niedziela, poznałam “tajniki” jak odpoczywać tak, aby podobało się to i mnie, i Bogu. Czekam na kolejne kursy:)

Kinga, lat 40

Otrzymałam wskazówki jak zawalczyć o spokój serca, o bliskość z Bogiem, o relacje z najbliższymi.

Barbara, lat 56

Pan Jezus uwolnił mnie od moich zniewoleń. Dowiedziałam się jak świętować Dzień Pański i jak postępować z bliskimi. W moim sercu jest radość i pokój, a na twarzy uśmiech!

Karolina, lat 26

Odkryłam swoje ograniczenia życiowe, źródło potyczek dnia codziennego, a przede wszystkim chęć i determinację do odnalezienia własnego “przepisu” na przeżywanie i celebrowanie Dnia Pańskiego. Mogę się zatrzymać w codziennym pędzie w cudowny sposób.

Edyta, lat 43

Uświadomiłam sobie jak ważne jest świętowanie Dnia Pańskiego, oddanie w pełni niedzieli Panu Bogu.

Mariola, lat 41

Kurs pokazał mi jak podświadomie jestem kształtowana przez otaczającą mnie rzeczywistość. Zrozumiałam jak ważne jest, bym rozmawiała z innymi, wymieniała się doświadczeniami i była otwarta na wzajemne potrzeby.