Formacja Kobiet

Lifting szafy i przekonań

Zapraszamy na spotkanie Formacji Kobiet, którego tematem będzie udział kobiet w liturgii Kościoła.

Spotkanie poprowadzi ks. Andrzej Polit, Diecezjalny Moderator ds. Nowej Ewangelizacji, wikariusz i katecheta.

Na spotkanie można się zapisać poprzez wysłanie poniższego formularza:


Lifting szafy i przekonań

DCNE Przyjaciele Jezusa – Formacja Kobiet

zaprasza na spotkanie, którego tematem jest:

Lifting szafy i przekonań

Prowadzi Agnieszka Lewandowska, coach, trener i stylista, autorka warsztatów stylu.

Pracując z kobietami nad ich celami i wizerunkiem, dostrzegam, jak często to właśnie nasze przekonania, a nie fakty, trzymają nas z dala od realizacji pragnień.

Często słyszę w trakcie sesji lub warsztatów: „mnie nie wypada”, „nie mogę”, „nie powinnam”, „nie potrafię”. Czasem ktoś nam coś wmówił. Czasem była to rodzina albo społeczeństwo. A czasem to my same zamykamy się w konkretnym myśleniu, blokując się na działanie i zmianę. Na szczęście własne myślenie można zmienić zawsze. To tylko od nas zależy. Na tym spotkaniu popracujemy nad zmianą przekonań, które nas ograniczają. Zapraszam


Modlitwa bliska memu sercu

DCNE Przyjaciele Jezusa – Formacja Kobiet

zaprasza na spotkanie, którego tematem jest:

Modlitwa bliska memu sercu

Prowadzi Ula Demczuk, która w zachwycie nad pięknem Boga i w uwielbieniu realizuje swoje powołanie na kilku płaszczyznach: prowadząc wraz mężem Krzyśkiem wspólnotę Metanoia, w której jest liderką służby kobiet „Ezer” oraz kierownikiem artystycznym konferencji Strefa Zero.

Zawodowo działa jako artysta wizualny, pracując jako projektant grafiki, fotograf, stylista.

Jest mamą trójki cudownych dzieci, które są jej największym błogosławieństwem oraz napędem do pracy nad sobą. Co mówi sama Ula:
Modlitwa bliska memu sercu? To taka modlitwa, która jest jak wpuszczenie świeżego powietrza w dawno niewietrzone miejsce. Albo jak głęboki oddech, który przywraca żywotność duszy, bądź światło, co nadaje właściwy kształt przedmiotom i wydarzeniom dookoła. Ten typ modlitwy – wyjątkowy, a jednocześnie powszedni – podnosi i prowadzi moje stopy na symboliczną górę – skąd perspektywa jest zupełnie inna. Opowiem Wam, jaki rodzaj modlitwy prowadzi mnie w to niezwykłe miejsce już 28 listopada na spotkaniu Formacji Kobiet. Zapraszam serdecznie 🙂


Moje lustro

DCNE Przyjaciele Jezusa – Formacja Kobiet zaprasza na spotkanie, którego tematem będą relacje matka-córka.


Formacja Kobiet – nowy rok formacyjny

Zaczynamy Kolejny Rok Formacyjny – każdy czwarty czwartek miesiąca.
Zaplanujmy ten czas Razem

By nikogo nie zabrakło 😉

Zapraszamy:)


Ufność w trudnościach

Kłopoty, trudności, przykre sytuacje w naszym życiu. Któż ich nie doświadcza i nie przeżywa? Każdy dzień stawia przed nami różne wyzwania.

Jak możemy sobie z nimi radzić i czym mogą się dla nas stać? Czy dziękowanie za nie to szaleństwo? Na te i inne pytania będziemy szukać odpowiedzi podczas spotkania 

Pt.:”Ufność w trudnościach” 

 O Prowadzącej Annie Ochman -Pasterny

Jestem kobietą szczęśliwą. Od prawie 20 lat jestem żoną Miłosza i mamą czwórki wspaniałych dzieci. Ciągle się czegoś uczę i lubię poznawać ludzi oraz nowe miejsca. W swoim życiu osobistym i zawodowym podejmowałam się wielu aktywności, które są dla mnie źródłem siły i bogatego doświadczenia. Cieszę się każdym dniem i zawsze z zaciekawieniem czekam na to, co nowego ma dla mnie Bóg.

DCNE Przyjaciele Jezusa

Formacja Kobiet


Akceptacja kolejnych etapów życia

Akceptacja kolejnych etapów życia:

córki, żony, matki, babci

Spotkanie poprowadzi psychoterapeutka

BARBARA OPALSKA

Kilka słów o prowadzącej

Ukończyła czteroletni kurs Śląskiej Szkoły Psychoterapii w nurcie psychodynamicznym, uprawniający do prowadzenia konsultacji oraz sesji psychoterapeutycznych.  W 2012 roku otrzymała certyfikat Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii oraz ukończyła Studium Umiejętności Psychologicznych w zakresie terapii i rehabilitacji od alkoholu. Posiada również Certyfikat Asystenta Psychodramy uzyskany w Psychodrama Institute For Europe E.V w Berlinie.

W swojej pracy psychoterapeutycznej pani Barbara Opalska korzysta z różnych podejść psychoterapeutycznych, uwzględniając specyfikę problemów zgłaszanych przez pacjentów. Odbyła własną psychoterapię szkoleniową oraz wymagane superwizje. Pracuje jako psychoterapeutka od 2003 roku.


Święty sex

DCNE Przyjaciele Jezusa – Formacja Kobiet zaprasza na spotkanie z Ewą Kusz – psychologiem, terapeutą, seksuologiem, wicedyrektor Centrum Ochrony Dziecka


Radość życia

Zapraszam na spotkanie, podczas którego będziemy mogły wspólnie przyjrzeć się naszemu życiu i odpowiedzieć sobie na pytania:

·        skąd czerpać radość na co dzień?

·        co nam odbiera radość?

·        co zrobić, aby być kobietą pełną radości?

Wierzę, że będzie to czas błogosławionej radości, która pozostanie z nami na zawsze…

Prowadzi Anna Ochman-Pasternak, która mówi o sobie:

Jestem kobietą szczęśliwą. Od prawie 20 lat jestem żoną Miłosza i mamą czwórki wspaniałych dzieci. Ciągle się czegoś uczę. Lubię poznawać ludzi i nowe miejsca.

W swoim życiu osobistym i zawodowym podejmowałam wiele aktywności, które są dla mnie źródłem siły i bogatego doświadczenia.

Cieszę się każdym dniem i zawsze z zaciekawieniem czekam na to, co nowego ma dla mnie Bóg.


Odkryj swoje powołanie

Jakie jest moje powołanie? Jaka jest fundamentalna rola kobiety?
Czy jestem wartościowa w oczach Boga?
Zapraszamy Was, Drogie Panie, do wspólnego poszukiwania odpowiedzi na te pytania w Księdze Życia.

Ula Demczuk – w zachwycie nad pięknem Boga i w Jego uwielbieniu realizuje swoje powołanie na kilku płaszczyznach: prowadząc wraz mężem, Krzyśkiem, wspólnotę Metanoia, będąc w niej także liderką służby kobiet „Ezer” oraz kierownikiem artystycznym konferencji Strefa Zero. Zawodowo działa jako artysta wizualny, pracując jako projektant grafiki, fotograf, stylista. Mama trójki cudownych dzieci, które są jej największym błogosławieństwem oraz motorem do pracy nad sobą. Wraz z Duchem Świętym lubi wychodzić poza swoje granice komfortu.


Kobiecość

Zapraszam Was drogie Panie, Kobiety, Dziewczyny na kontynuację cyklu „Być piękną” pt.: „KOBIECOŚĆ”, który celebrowany ostatnim Dniem skupienia zaczął się tak cudownie.

Zdarzać się może, że jesteśmy zbyt zabiegane by dostrzec w sobie wyjątkowość kobiecości i naszą tym samym wielofunkcyjność. Zapraszam Cię by się nad tym zatrzymać i dać sobie czas by napełniło się w Tobie źródło Piękna Kobiecości i Wiary.

Jolanta Jędrusik o sobie samej :

Jestem wierzącą optymistką – znając mnie wiesz, iż taki koktajl zawsze owocuje uśmiechem. Zaangażowana w Odnowę w Duchu Świętym ws. Jutrzenka. Od niedawna współtworzę formację – Lider Formacji Kobiet.

Zawodowo spełniam się w roli technika farmacji w jednej z sosnowieckich aptek. Jestem mamą dwójki dorosłych już dzieci, dumną ze swoich latorośli.

Wiara jest moją siłą sprawczą na każdy dzień. Energią – która niesie uśmiech w koło, jest żywy Bóg. Wierzę głęboko że to zaraźliwe 🙂

Zapraszam na wspólny czas.


Być Piękną

DCNE Przyjaciele Jezusa – Formacja Kobiet zaprasza na Dzień Skupienia pt. „Być Piękną”.

Zaproszeni goście to:

 • ks. Mirosław Jadłosz
 • dr Agnieszka Plusa-Grzywocz
 • dr Jolanta Banyś

Cykl konferencji i warsztatów rozpocznie ks. Mirosław Jadłosz mówiąc nam o „Znaczeniu piękna”. To bardzo ważne by odkrywać je w sobie i pielęgnować na co dzień.

Druga część to spotkanie z dr Agnieszką Plusa-Grzywocz. Jest ona lekarzem; dermatologią zajmuje się ponad 10 lat. Wykonuje też zabiegi medycyny estetycznej. Pracuje w Jaworznie i Katowicach, jest mamą czwórki dzieci.

Trzecia część spotkania to warsztaty. Prowadzić je będzie dr Jolanta Banyś: szczęśliwa żona i matka trzech dziewczynek. Jak na kobietę przystało piękno zawsze było w centrum jej uwagi, dlatego zawodowo z pasją przywraca piękne i estetyczne uśmiechy. Jak sama mówi o sobie: Po urodzeniu trzeciego dziecka zaczęłam zastanawiać się czy istnieją zabiegi, które pozwolą zatrzymać czas i wydobyć naturalne piękno. Wiedzę na ten temat zdobyła na studiach podyplomowych z zakresu medycyny estetycznej.

Dzień Skupienia zakończy Msza Święta.

Kilka słów zaproszenia ze strony prelegentów:

Serdecznie zapraszam na spotkanie Panie, będące zainteresowane zaopiekowaniem się swoją skórą – sobą, w sposób kompleksowy i właściwy.
Pozdrawiam
Dr. Agnieszka Plusa-Grzywocz

Mam zaszczyt poprowadzić warsztaty podczas których podzielę się moją wiedzą i ustalimy co z tym pięknem i skąd się bierze.
Zapraszam
Dr Jolanta Banyś

Jeśli chcesz być świadoma piękna, które bez wątpienia nosisz w sobie, zapraszam cię do pogłębienia tego poczucia, odkrywania siebie i spojrzenia na swój obraz oczami Boga.
ks. Mirosław Jadłosz


Ty nic nie rozumiesz, czyli kobieta i mężczyzna w rozmowie.

Mężczyźni i kobiety – dwa światy.

Prawdziwie dwa różne światy. Gdy spotykasz kogoś o innym kolorze skóry, lub mówiącego obcym językiem, nastawiasz się na to, że może cię do końca nie zrozumieć. Wiadomo – to nie jego język.

Ale gdy nie może cię zrozumieć mężczyzna mówiący, jak ty, po polsku, gdy ty nie wiesz o czym on mówi – nie jest to już takie oczywiste!

Więcej – jest zaskakujące, często wręcz irytujące. Chcesz wiedzieć, dlaczego tak jest?

Spotkajmy się już przed Świętami!

Może łatwiej uda się prosić o pomoc w przygotowaniu skuteczniej i bezkonfliktowo.

A później atmosfera duchowego przeżycia Bożego Narodzenia dopełni piękno zrozumienia i porozumienia…

Zapraszamy!

Spotkanie prowadzi Aldona Skudrzyk – językoznawczyni z Uniwersytetu Śląskiego, badaczka współczesnej polszczyzny, jej socjolingwistycznych, pragmatycznych i stylistycznych aspektów zróżnicowania.

Nie tylko zawodowo zajmuje się dialogiem między rozmówcami o różnej płci – matka dwóch synów oraz babcia dwóch wnuków.

Formacja Kobiet - grudzień

O budowaniu relacji z dziećmi

Budowanie relacji z dziećmi jest niezwykłą przyjemnością, ciężką pracą i ciągłym poszukiwaniem wolności każdej ze stron. Wymaga mówienia i słuchania, rozumienia i stawiania pytań, uczenia się oraz improwizacji. Jest szukaniem bliskości, która wykracza poza obszar czterech ścian i jednego nazwiska.

Spotkanie poprowadzi Aleksandra Grabowska – kulturoznawczyni z Uniwersytetu Wrocławskiego, producentka wydarzeń artystycznych, pasjonatka świata, miasta, architektury, urbanistyki i świadomości życia. Żona, mama trójki dzieci, córka, synowa.

O budowaniu relacji z dziećmi


Mądre stawianie granic

Zapraszamy 18.10 o godz. 20:00 na praktyczne warsztaty z mądrego stawiania granic, czyli budowania swojej wartości na jasnych zasadach – odniesienia do wartości chrześcijańskich. Na spotkaniu określisz te swoje wartości oraz spójną wizję siebie, aby twoje działania były skuteczne a nie wzajemnie sobie zaprzeczały, co jest ważne dla ciebie oraz twojego otoczenia (rodziny, pracy, szkoły, znajomych).

Bądź w życiu spójna i skuteczna!

Wykład poprowadzi Marlena Wojciechowska – pedagog specjalny, terapeuta, trener, przedsiębiorca, szczęśliwa mężatką i mama czwórki dzieci.

Zapraszamy!

DCNE Przyjaciele Jezusa – Formacja Kobiet

Mądre Stawianie Granic


Jak zmieniają nas nowe media

Zapraszamy 20.09 godz 20:00 na wykład „Jak zmieniają nas nowe media”.

Prowadząca: Prof. Aldona Skudrzyk – socjolingwistka, Uniwersytet Śląski; badania nad uwarunkowaniami przemian współczesnej polszczyzny

Nasze mózgi uczą się nieustannie, nie mogą się nie uczyć! Czego zatem uczy je korzystanie z nowych mediów? Wgląd w nasze myślenie daje sposób, w jaki się komunikujemy, w jaki rozmawiamy, słowem: w jaki używamy języka.

Powszechność kontaktów przez internet oddziałuje na nas wszystkich, szczególnie jednak na pokolenie najmłodsze. Trudno się czasem porozumieć z własnymi dziećmi? Zapraszam na spotkanie, na którym spróbujemy wskazać na przynajmniej jedną z najważniejszych przyczyn tych trudności, przyczyn tzw. luki pokoleniowej.

Do zobaczenia!

Jak zmieniają nas nowe media_

DCNE Przyjaciele Jezusa – Formacja Kobiet zaprasza na spotkanie

„Kobiety, które kochał Bóg”

Spotkanie poprowadzi: dr Maria Miduch

Termin: 24 maja 2018 (CZWARTEK) od godz. 20:00

Miejsce spotkania: DCNE „Przyjaciele Jezusa”, Parafia Chrystusa Króla, Sosnowiec-Klimontów (ul. Kraszewskiego 25)

„Część z nas przez krew, a część przez wiarę jest uczestniczkami dziedzictwa biblijnych kobiet. Warto je poznać, warto odkryć nasze korzenie. One wcale nie są aż tak odległe, ani archaiczne. Kiedy spotykamy się z nimi twarzą w twarz, serce w serce, okazuje się, że ich rozterki, radości, smutki, upadki i próby powstania są nam bardzo bliskie.” – Maria Miduch

 • Ewa i Sara – życie
 • Anna i Estera – droga
 • Miriam i Rut – odwaga
 • Judyta i Batszeba – zranienie
 • Hagar i Tamar – samotność
 • Sefora i Rachab – sprawiedliwość
 • Debora i Jael – moc
 • Elżbieta i Miriam – obietnica

Maria Miduch − dr judaistyki i hermeneutyki biblijnej, mgr teologii, mgr studiów bliskowschodnich, wykładowca języka hebrajskiego i Starego Testamentu. Członek Stowarzyszenia Biblistów Polskich, zaangażowana w inicjatywę TJCII Polska. Zakochana w podróżach – szczególnie tych do Ziemi Świętej.

Zapraszamy!

formacja_kobiet_24_5_2018_V2


ODZYSKAJ WOLNOŚĆ W RELACJACH

Zastanawiasz się czasem, co jest nie tak… Przecież kochasz, dajesz z siebie wszystko, cierpisz, rezygnujesz z siebie, a nie doświadczasz szczęścia, życia w obfitości. Początkowo jeszcze się miotasz, czujesz, że coś jest nie tak, potem zapominasz, że może być inaczej i… miłością, pokorą, ofiarą nazywasz sieci, w których tkwisz, które skrępowały najpierw jego, a potem i Ciebie…

Zapraszamy na spotkanie o wolności, do której zaprasza Jezus Chrystus, zbudowanej na Prawdzie i Miłości.

Spotkanie poprowadzi: Monika Wieczorek-Bańka – pedagog, psychoterapeuta, lider Centrum Duchowości Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Katowickiej przy parafii pw. bł. Karoliny w Tychach.

Termin: 22.03.2018 (CZWARTEK) godz. 20:00

Miejsce spotkania: DCNE „Przyjaciele Jezusa”, Parafia Chrystusa Króla, Sosnowiec-Klimontów (ul. Kraszewskiego 25)

Zaprasza:

FORMACJA KOBIET – DCNE Przyjaciele Jezusa

formacja_kobiet_22_03_2018_v2


Wygraj z czasem!

Jak wygrywać z czasem? Jak układać swoje działania by móc mieć satysfakcję z życia? Czy warto „tracić” czas dla siebie? – w świetle Słowa Bożego na te pytania będziemy odpowiadać na tej konferencji.

Prowadzi: ks. Mirosław Jadłosz

Czas: 22 lutego 2018, od godz. 20:00

Miejsce: Par. Chrystusa Króla, ul. Kraszewskiego 25, Sosnowiec

Zapraszamy!

Mailing-PJ-3


„Po pierwszych zmaganiach wytrwali wchodzą dalej. Życie modlitwy staje się niezbywalną częścią ich istnienia. Doświadczają pierwszych radości przebywania blisko Boga i pierwszych owoców tej bliskości – zmienia się ich codzienność. Widzą to również ludzie, z którymi dzielą życie. Obraz godny pozazdroszczenia, a jednak… Teresa boleje najbardziej właśnie nad tymi, którzy doszli aż tutaj… Dlaczego? Bo wielu z nich nie chce ruszać dalej. Pokusa pozostania na tym etapie powstrzymuje wielu przed pełnym rozwinięciem żagli. Może jest to najbardziej o nas – ludziach Kościoła i tzw. „Dobrych Chrześcijanach”?”

Formacja Kobiet: Mistyka. Dalsze Kroki.

(Niebezpieczeństwo utknięcia)

Termin: 25.01.2018 (CZWARTEK) godz. 20:00

Miejsce: DCNE „Przyjaciele Jezusa”, Klasztor Sióstr Karmelitanek w Sosnowcu (ul. M.T. Kierocińskiej 25)

Spotkanie poprowadzi s. M. Fidelis – Karmelitanka Dzieciątka Jezus, psycholog,  psychoterapeuta.

Zapraszamy

Formacja Kobiet DCNE Przyjaciele Jezusa

formacja_kobiet_25_01_2018


Diecezjalne Centrum Nowej Ewangelizacji „Przyjaciele Jezusa”

zapraszaFORMACJA KOBIET – „KROK W STRONĘ PRZEBACZENIA”Po cyklu spotkań dotyczących przebaczenia proponujemy trochę praktyki w tej kwestii – celebrację Słowa Bożego oraz adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z modlitwą o łaskę przebaczenia bliźnim, sobie i Bogu. Spotkaniu przewodniczył będzie ks. Mirosław Jadłosz.Termin: 23.11.2017 (CZWARTEK) godz.20:00

Miejsce spotkania: DCNE „Przyjaciele Jezusa”, Klasztor Sióstr Karmelitanek w Sosnowcu (ul. M.T. Kierocińskiej 25)

Przewodniczy: ks. Mirosław Jadłoszformacja_kobiet_23_11_2017

Diecezjalne Centrum Nowej Ewangelizacji „Przyjaciele Jezusa”

zapraszaFORMACJA KOBIET – „KROK W STRONĘ PRZEBACZENIA”Po cyklu spotkań dotyczących przebaczenia proponujemy trochę praktyki w tej kwestii – celebrację Słowa Bożego oraz adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z modlitwą o łaskę przebaczenia bliźnim, sobie i Bogu. Spotkaniu przewodniczył będzie ks. Mirosław Jadłosz.Termin: 23.11.2017 (CZWARTEK) godz.20:00

Miejsce spotkania: DCNE „Przyjaciele Jezusa”, Klasztor Sióstr Karmelitanek w Sosnowcu (ul. M.T. Kierocińskiej 25)

Przewodniczy: ks. Mirosław Jadłoszformacja_kobiet_23_11_2017

FORMACJA KOBIET – MISTYKA CZY MISTYCYZM?

O PEŁNI CZŁOWIECZEŃSTWA, CZYLI ŻYCIE DUCHOWE KROK PO KROKU ZE ŚWIĘTYMI KARMELU

„W tym nowym cyklu spotkań pragnę podzielić się tym, co dla mnie osobiście najdroższe i co sprawiło, że jako psycholog nie zajęłam się po prostu zawodem, ale wstąpiłam do Karmelu. Wszyscy pragniemy Boga, prawdziwej więzi z Nim. Nikt z nas nie będzie pięknym człowiekiem poza relacją z Bogiem. Dopiero życie z Nim i w Nim doprowadza nasze człowieczeństwo do pełni, o jakiej nawet nie śnimy. Święci nas o tym przekonują i dzieląc się sobą wskazują drogę. Czy mistyka jest normalnym owocem życia duchowego, czy też jest zarezerwowana dla nielicznych wyjątków? I czym tak naprawdę jest mistyka, bo przecież można się tu łatwo pomylić…” – s.Fidelis

Termin: 26.10.2017 (CZWARTEK) godz. 20:00

Miejsce spotkania: DCNE „Przyjaciele Jezusa”, Klasztor Sióstr Karmelitanek w Sosnowcu (ul. M.T. Kierocińskiej 25)

formacja_kobiet_26_10_2017


FORMACJA KOBIET – CYKL „PRZEBACZENIE” cz.4

Zapraszamy wszystkie Panie na kolejną – czwartą już część Cyklu Spotkań o PRZEBACZENIU!

Tym razem dwa zasadnicze wątki na spotkanie majowe:

 1. Najtrudniejsza sztuka na świecie, czyli przebaczenie samemu sobie.
 2. Czy można w ogóle mówić o przebaczeniu Bogu, a jeśli tak, to jak to rozumieć?

Konferencję poprowadzi s. M. Fidelis – Karmelitanka Dzieciątka Jezus, psycholog, psychoterapeuta.

Termin: 25.05.2017 (CZWARTEK) godz.20:00

Miejsce spotkania: Diecezjalne Centrum Nowej Ewangelizacji „Przyjaciele Jezusa”, ul. Jagiellońska 2a, Sosnowiec

Więcej informacji pod adresem: formacja.kobiet(at)gmail.com

Zapraszamy!

przebaczenie_formacja_kobiet_25_05_2017


Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Formacji Kobiet,

które odbędzie się 27kwietnia 2017 (czwartek) o godz. 20:00.

Tym razem konferencję poprowadzi Pani Teresa Tabor – psycholog, psychoterapeuta, instruktor Modelu Creighton.

 „NaProTechnologia nie tylko dla niepłodnych”

Serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które ciekawią się tematem płodności, chcą dowiedzieć się czegoś więcej o naprotechnologii, a także takie, które czują się niepewnie w rozpoznawaniu własnej płodności i którym ta dziedzina ich życia przysparza trudności. To również spotkanie dla przyszłych i świeżo upieczonych mam, kobiet po 40-tym roku życia, o cyklach nieregularnych lub po odstawieniu antykoncepcji – dla każdej osoby, która jest niezadowolona z dotychczasowej metody planowania rodziny.

Teresa Tabor

Tematyka spotkania:

Model Creighton

 • niezwykle dokładna metoda diagnostyki płodności

 • diagnoza zdrowia ginekologicznego

 • dążenie do poczęcia

 • odkładanie poczęcia – skuteczne i wygodne w okresie karmienia piersią lub przed menopauzą

 • bez pomiaru temperatury

NaProTechnology

 • diagnoza i leczenie niepłodności

 • pomoc w zaburzeniach hormonalnych, zaburzeniach cyklu, napięciu przedmiesiączkowym – PMS

 • indywidualne podejście do problemów z płodnością

 • współpraca wielu specjalistów

Miejsce: Diecezjalne Centrum Nowej Ewangelizacji „Przyjaciele Jezusa”, Jagiellońska 2a, Sosnowiec

Termin: 27 kwietnia 2017 (czwartek) o 20:00

Więcej informacji pod adresem: formacja.kobiet(at)gmail.com

formacja_kobiet_27_04_2017


Zapraszamy na kolejne spotkanie formacyjne dla kobiet, które odbędzie się 23 lutego 2017 (czwartek) o godz. 20:00. Tym razem konferencję poprowadzi s.Anna Bałchan SMI.

S. Anna Bałchan – należy do Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej. Jest założycielką i prezesem Stowarzyszenia Po MOC dla Kobiet i Dzieci im. Marii Niepokalanej w Katowicach. Na co dzień zajmuje się pracą z ofiarami przemocy seksualnej, fizycznej i psychicznej oraz pracą z ofiarami handlu ludźmi, przymuszonej prostytucji i ich rodzinami.

Teolog, streetworkerka, terapeuta, szkoliła się w Polskim Instytucie Ericsonowskim, Polskim Instytucie Terapii Krótkoterminowej w Krakowie oraz Krakowskiej Szkole Psychoterapii Psychoanalitycznej. Uzdolniona muzycznie śpiewa na chwałe Panu Bogu. Autorka książki „Kobieta nie jest grzechem”.

Miejsce: Diecezjalne Centrum Nowej Ewangelizacji „Przyjaciele Jezusa”, Jagiellońska 2a, Sosnowiec

Termin: 23 lutego 2017 (czwartek) od 20:00

formacja_kobiet_23_02_2017_s_a_balchan


FORMACJA KOBIET – NOWY CYKL „PRZEBACZENIE” cz.2

Zapraszamy wszystkie Panie na część drugą nowego Cyklu Spotkań o PRZEBACZENIU!

Konferencję poprowadzi s. M. Fidelis – Karmelitanka Dzieciątka Jezus, psycholog, psychoterapeuta.

Termin: 26.01.2017 (CZWARTEK) godz.20:00

Miejsce spotkania: Diecezjalne Centrum Nowej Ewangelizacji „Przyjaciele Jezusa”, Jagiellońska 2a, Sosnowiec

Więcej informacji pod adresem: formacja.kobiet(at)gmail.com

przebaczenie_formacja_kobiet_26_01_2017


Diecezjalne Centrum Nowej Ewangelizacji „Przyjaciele Jezusa” w ramach FORMACJI KOBIET
zaprasza na „KOBIECY WIECZÓR UWIELBIENIA” – TEGO, KTÓRY JEST, I KTÓRY BYŁ I KTÓRY PRZYCHODZI (Ap 1, 8b)
Termin: 15.12.2016r. (CZWARTEK) od 20:00
Miejsce: Klasztor Sióstr Karmelitanek, ul. M.T. Kierocińskiej 25, Sosnowiec
Zapraszamy właśnie Ciebie na czas osobistego spotkania z Bogiem Żywym.
Marana tha!
kobiecy_wieczor_uwielbienia_15_12_2016

FORMACJA KOBIET – „MARYJA NASZĄ DROGĄ DO JEZUSA”

Przyjaciele Jezusa zapraszają na spotkanie formacyjne dla kobiet, które odbędzie się

24 listopada 2016 (czwartek) o godz. 20:00.
Temat: „Maryja naszą drogą do Jezusa”. Tym razem spotkanie poprowadzi Wspólnota Apostolstwa Rodzinnego.
Miejsce: Diecezjalne Centrum Nowej Ewangelizacji „Przyjaciele Jezusa”, Jagiellońska 2a, Sosnowiec
 „Wspólnotę Apostolstwa Rodzinnego tworzy grupą kobiet, którym tak życie się ułożyło, że mają niepełne rodziny. Większość z nas przeżyła dramat rozbitego małżeństwa, mąż odszedł, pozostałyśmy same z dziećmi. Są wśród nas także wdowy, które nie pragną zakładania nowej rodziny oraz matki wychowujące samotnie dzieci. Nasza wspólnota działa od 1997 roku, a więc niemal 20 lat.
Charyzmatem naszej wspólnoty jest dążenie do zjednoczenia z Chrystusem na drodze komunii z Maryją, w świętym Kościele, poprzez trwanie w wierności sakramentowi małżeństwa – pomimo opuszczenia przez męża – oraz służbę na rzecz rodziny. Pomocą ze strony wspólnoty jest kształtowanie postawy pozwalającej na życie charyzmatem w warunkach życia rodzinnego, społecznego i zawodowego. Członkinie wspólnoty realizują zadania apostolskie na gruncie środków ubogich, uczestnicząc w zadaniu ewangelizacyjnym Kościoła poprzez ofiarę modlitwy i cierpienia w intencji rodzin, zwłaszcza zagrożonych rozbiciem, w intencji mężów w trosce o ich zbawienia oraz dając świadectwo życia Ewangelią.”
formacja_kobiet_24_11_2016

FORMACJA KOBIET – NOWY CYKL „PRZEBACZENIE”

Co wiemy o przebaczeniu i ile z tego jest prawdą? Jakie mity na temat przebaczenia utrudniają nam jego przeżywanie?
Zapraszamy wszystkie Panie na nowy Cykl Spotkań – tym razem o PRZEBACZENIU!
Konferencję poprowadzi s. M. Fidelis – Karmelitanka Dzieciątka Jezus, psycholog, psychoterapeuta.
Termin: 27.10.2016 (CZWARTEK) godz.20:00
Miejsce spotkania: Diecezjalne Centrum Nowej Ewangelizacji „Przyjaciele Jezusa”, Jagiellońska 2a, Sosnowiec
Więcej informacji pod adresem: formacja.kobiet@gmail.com
przebaczenie_formacja_kobiet_27_10_2016

Zapraszamy wszystkie Panie (niezależnie od wieku) na kolejny wieczór poświęcony odkrywaniu i zrozumieniu przeżywanych emocji – tym razem o POCZUCIU WINY

Spotkanie tradycyjnie poprowadzi s. Fidelis

Spotkanie odbędzie się 22 września 2016r. (czwartek) o 20:00

trudne_emocje_poczucie_winy_22_09_2016_internet


Zapraszamy wszystkie Panie na kolejny wieczór poświęcony odkrywaniu

i zrozumieniu przeżywanych emocji.

Spotkanie tradycyjnie poprowadzi s. Fidelis

Spotkanie odbędzie się 9 czerwca 2016 o 20:00

trudne_emocje_gniew_9_06_2016


Zapraszamy wszystkie Panie na kolejny wieczór poświęcony odkrywaniu

i zrozumieniu przeżywanych emocji.

Spotkanie tradycyjnie poprowadzi s. Fidelis

Spotkanie odbędzie się 28 kwietnia 2016 o 20:00

trudne_emocje_wstyd_28_04_2016


W ramach „Formacji Kobiet” warsztaty psychologiczne – OSWOIĆ EMOCJE cz.II

Zapraszamy 9 kwietnia 2016 od 8:00 do 17:00 na ul. M. Teresy Kierocińskiej 25 w Sosnowcu

Dla każdej Kobiety, która:
– chce bardziej kochać siebie,
– umieć panować nad swoimi emocjami,
– wygrywać w sytuacjach napięć i stresów,
– rozwijać się i realizować w relacjach.
Czas otwartości, czas spotkania z samą sobą i z innymi, czas rozumienia i poznawania!
Jeśli tego szukasz zgłoś się już dziś: fidelis.kdzj@gmail.com
Ilość miejsc ograniczona. Koszt udziału 65zł.
EMOCJE_WARSZTATY_CZ2_9_04_2016_v3

Wszystkie kobiety zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Odkryj swoją wartość w świetle Biblii”.

Tradycyjnie spotkanie poprowadzi wykładowczyni Maria Miduch.

Zapraszamy już 31 marca od 20:00.

formacja_kobiet_31_03_2016


Wszystkie kobiety zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Odkryj swoją wartość w świetle Biblii”.

Tradycyjnie spotkanie poprowadzi wykładowczyni Maria Miduch.

Zapraszamy już 25 lutego od 20:00.

formacja_kobiet_25_II_2016


Na kolejne spotkanie zapraszamy 10 grudnia

„Odkryj swoją wartość w świetle Biblii” – zaczynamy o 20:00

Spotkanie poprowadzi dr Maria Miduch specjalistka od Starego Testamentu, wykładowczyni języka hebrajskiego.

formacja_kobiet_10_XII_2015


Na kolejne spotkanie zapraszamy 26 listopada

„Tajemnica ciała” – zaczynamy o 20:00

Temat wykładu: Tajemnica ciała i to jak do niego podchodzić, by pięknie wyrażać miłość do siebie i wdzięczność Stwórcy.

Będzie to pierwsze w tym roku spotkanie z siostrą Fidelis KDzJ.

FKlistopad


Na kolejne spotkanie zapraszamy 22 października

„Odkryj swoją wartość w świetle Biblii” – zaczynamy o 20:00

Spotkanie poprowadzi dr Maria Miduch specjalistka od Starego Testamentu, wykładowczyni języka hebrajskiego.

formacja_kobiet_22_X_2015_wersja_z_Biblia


ZAPRASZAMY WSZYSTKIE PANIE 28 maja!

Start godzina 20:00

Kobiety maj

Spotkanie poprowadzi dr Maria Miduch specjalistka od Starego Testamentu, wykładowczyni języka hebrajskiego.

Kliknij aby zobaczyć wywiad z Marią Miduch przeprowadzony przez M. Jakimowicza


Na spotkanie zapraszamy wszystkie kobiety już 23 kwietnia o 20:00.

uczucia


ZAPRASZAMY WSZYSTKIE PANIE!

judyta i batszeba

To spotkanie dla tych, którzy nie boją się życiowego realizmu! Są tacy, którzy gorszą się naszymi bohaterkami, czy tym, że w Bibli opisany jest grzeszny romans… No właśnie, czemu takie „niegrzeczne i nieładne” sprawy pojawiają się w Piśmie Świętym? Albo krwawa brutalność? Co Bóg chce powiedzieć dzisiejszej kobiecie stawiając przed nią Judytę i Batszebę? – na te i inne pytania odpowie nasza biblistka Maria Miduch – gorąco zapraszamy wszystkie kobiety!

Spotkanie poprowadzi dr Maria Miduch specjalistka od Starego Testamentu, wykładowczyni języka hebrajskiego.

Kliknij aby zobaczyć wywiad z Marią Miduch przeprowadzony przez M. Jakimowicza


 

kobiety

*Spotkania poprowadzi dr Maria Miduch specjalista od Starego Testamentu, wykładowca języka hebrajskiego.

Tutaj zamieszczamy link do wywiadu z Marią Miduch przeprowadzonego przez M. Jakimowicza

Tematy kolejnych spotkań:

Kobiety Biblii: Miriam i Rut*

Znaleźć wspólny język

Kobiety Biblii: Estera i Anna*

Kobiety Biblii: Judyta i Batszeba*

Misja Kobiety

Kobiety Biblii: Maryja*

0001

BYĆ KOBIETĄ DZISIAJ

SPOTKANIE 1

PRAGNIENIE BOGA.

Na Boży obraz

Stworzył ich mężczyzną i kobietą

Inność – rywalizacja czy uzupełnienie?

Welon tajemnicy

Kobiety w Objawieniu

Zachwycić się sobą

SPOTKANIE 2

CÓRKA I SIOSTRA

Niewidzialne więzienia schematów

Kobiecość odcięta

Kobiecość wynaturzona

W labiryncie uczuciowości

Przekroczyć ograniczenia

Dojrzewanie w relacjach

SPOTKANIE 3

OBLUBIENICA

Tęsknota kobiecego serca

Więź czy więzy?

Rana odrzuconej miłości

Samotność a osamotnienie

Dogadać się z kosmitami

 

SPOTKANIE 4

MATKA

Kolebka życia

Macierzyństwo duchowe

Gorycz bezpłodności?

Prawo do dziecka?

Największa rana

SPOTKANIE 5

SŁUŻEBNICA, KRÓLOWA,

WOJOWNICZKA, NAUCZYCIELKA

Moc w słabości

Dyktatura toksycznych ideologii

Ofiary sławy i sukcesu

Pułapki samorealizacji

Cena bycia sobą

Czas zbierania owoców

SPOTKANIE 6

MARYJA

Szczyt kobiecości

Siostra, matka, mistrzyni

Dar dla mnie?

Zaproszenie do pełni

Wspólne dzielenie się