Formacja Kobiet

Kobiecość

Zapraszam Was drogie Panie, Kobiety, Dziewczyny na kontynuację cyklu „Być piękną” pt.: „KOBIECOŚĆ”, który celebrowany ostatnim Dniem skupienia zaczął się tak cudownie.

Zdarzać się może, że jesteśmy zbyt zabiegane by dostrzec w sobie wyjątkowość kobiecości i naszą tym samym wielofunkcyjność. Zapraszam Cię by się nad tym zatrzymać i dać sobie czas by napełniło się w Tobie źródło Piękna Kobiecości i Wiary.

Jolanta Jędrusik o sobie samej :

Jestem wierzącą optymistką – znając mnie wiesz, iż taki koktajl zawsze owocuje uśmiechem. Zaangażowana w Odnowę w Duchu Świętym ws. Jutrzenka. Od niedawna współtworzę formację – Lider Formacji Kobiet.

Zawodowo spełniam się w roli technika farmacji w jednej z sosnowieckich aptek. Jestem mamą dwójki dorosłych już dzieci, dumną ze swoich latorośli.

Wiara jest moją siłą sprawczą na każdy dzień. Energią – która niesie uśmiech w koło, jest żywy Bóg. Wierzę głęboko że to zaraźliwe 🙂

Zapraszam na wspólny czas.


Być Piękną

DCNE Przyjaciele Jezusa – Formacja Kobiet zaprasza na Dzień Skupienia pt. „Być Piękną”.

Zaproszeni goście to:

 • ks. Mirosław Jadłosz
 • dr Agnieszka Plusa-Grzywocz
 • dr Jolanta Banyś

Cykl konferencji i warsztatów rozpocznie ks. Mirosław Jadłosz mówiąc nam o „Znaczeniu piękna”. To bardzo ważne by odkrywać je w sobie i pielęgnować na co dzień.

Druga część to spotkanie z dr Agnieszką Plusa-Grzywocz. Jest ona lekarzem; dermatologią zajmuje się ponad 10 lat. Wykonuje też zabiegi medycyny estetycznej. Pracuje w Jaworznie i Katowicach, jest mamą czwórki dzieci.

Trzecia część spotkania to warsztaty. Prowadzić je będzie dr Jolanta Banyś: szczęśliwa żona i matka trzech dziewczynek. Jak na kobietę przystało piękno zawsze było w centrum jej uwagi, dlatego zawodowo z pasją przywraca piękne i estetyczne uśmiechy. Jak sama mówi o sobie: Po urodzeniu trzeciego dziecka zaczęłam zastanawiać się czy istnieją zabiegi, które pozwolą zatrzymać czas i wydobyć naturalne piękno. Wiedzę na ten temat zdobyła na studiach podyplomowych z zakresu medycyny estetycznej.

Dzień Skupienia zakończy Msza Święta.

Kilka słów zaproszenia ze strony prelegentów:

Serdecznie zapraszam na spotkanie Panie, będące zainteresowane zaopiekowaniem się swoją skórą – sobą, w sposób kompleksowy i właściwy.
Pozdrawiam
Dr. Agnieszka Plusa-Grzywocz

Mam zaszczyt poprowadzić warsztaty podczas których podzielę się moją wiedzą i ustalimy co z tym pięknem i skąd się bierze.
Zapraszam
Dr Jolanta Banyś

Jeśli chcesz być świadoma piękna, które bez wątpienia nosisz w sobie, zapraszam cię do pogłębienia tego poczucia, odkrywania siebie i spojrzenia na swój obraz oczami Boga.
ks. Mirosław Jadłosz


Ty nic nie rozumiesz, czyli kobieta i mężczyzna w rozmowie.

Mężczyźni i kobiety – dwa światy.

Prawdziwie dwa różne światy. Gdy spotykasz kogoś o innym kolorze skóry, lub mówiącego obcym językiem, nastawiasz się na to, że może cię do końca nie zrozumieć. Wiadomo – to nie jego język.

Ale gdy nie może cię zrozumieć mężczyzna mówiący, jak ty, po polsku, gdy ty nie wiesz o czym on mówi – nie jest to już takie oczywiste!

Więcej – jest zaskakujące, często wręcz irytujące. Chcesz wiedzieć, dlaczego tak jest?

Spotkajmy się już przed Świętami!

Może łatwiej uda się prosić o pomoc w przygotowaniu skuteczniej i bezkonfliktowo.

A później atmosfera duchowego przeżycia Bożego Narodzenia dopełni piękno zrozumienia i porozumienia…

Zapraszamy!

Spotkanie prowadzi Aldona Skudrzyk – językoznawczyni z Uniwersytetu Śląskiego, badaczka współczesnej polszczyzny, jej socjolingwistycznych, pragmatycznych i stylistycznych aspektów zróżnicowania.

Nie tylko zawodowo zajmuje się dialogiem między rozmówcami o różnej płci – matka dwóch synów oraz babcia dwóch wnuków.

Formacja Kobiet - grudzień

O budowaniu relacji z dziećmi

Budowanie relacji z dziećmi jest niezwykłą przyjemnością, ciężką pracą i ciągłym poszukiwaniem wolności każdej ze stron. Wymaga mówienia i słuchania, rozumienia i stawiania pytań, uczenia się oraz improwizacji. Jest szukaniem bliskości, która wykracza poza obszar czterech ścian i jednego nazwiska.

Spotkanie poprowadzi Aleksandra Grabowska – kulturoznawczyni z Uniwersytetu Wrocławskiego, producentka wydarzeń artystycznych, pasjonatka świata, miasta, architektury, urbanistyki i świadomości życia. Żona, mama trójki dzieci, córka, synowa.

O budowaniu relacji z dziećmi


Mądre stawianie granic

Zapraszamy 18.10 o godz. 20:00 na praktyczne warsztaty z mądrego stawiania granic, czyli budowania swojej wartości na jasnych zasadach – odniesienia do wartości chrześcijańskich. Na spotkaniu określisz te swoje wartości oraz spójną wizję siebie, aby twoje działania były skuteczne a nie wzajemnie sobie zaprzeczały, co jest ważne dla ciebie oraz twojego otoczenia (rodziny, pracy, szkoły, znajomych).

Bądź w życiu spójna i skuteczna!

Wykład poprowadzi Marlena Wojciechowska – pedagog specjalny, terapeuta, trener, przedsiębiorca, szczęśliwa mężatką i mama czwórki dzieci.

Zapraszamy!

DCNE Przyjaciele Jezusa – Formacja Kobiet

Mądre Stawianie Granic


Jak zmieniają nas nowe media

Zapraszamy 20.09 godz 20:00 na wykład „Jak zmieniają nas nowe media”.

Prowadząca: Prof. Aldona Skudrzyk – socjolingwistka, Uniwersytet Śląski; badania nad uwarunkowaniami przemian współczesnej polszczyzny

Nasze mózgi uczą się nieustannie, nie mogą się nie uczyć! Czego zatem uczy je korzystanie z nowych mediów? Wgląd w nasze myślenie daje sposób, w jaki się komunikujemy, w jaki rozmawiamy, słowem: w jaki używamy języka.

Powszechność kontaktów przez internet oddziałuje na nas wszystkich, szczególnie jednak na pokolenie najmłodsze. Trudno się czasem porozumieć z własnymi dziećmi? Zapraszam na spotkanie, na którym spróbujemy wskazać na przynajmniej jedną z najważniejszych przyczyn tych trudności, przyczyn tzw. luki pokoleniowej.

Do zobaczenia!

Jak zmieniają nas nowe media_

DCNE Przyjaciele Jezusa – Formacja Kobiet zaprasza na spotkanie

„Kobiety, które kochał Bóg”

Spotkanie poprowadzi: dr Maria Miduch

Termin: 24 maja 2018 (CZWARTEK) od godz. 20:00

Miejsce spotkania: DCNE „Przyjaciele Jezusa”, Parafia Chrystusa Króla, Sosnowiec-Klimontów (ul. Kraszewskiego 25)

„Część z nas przez krew, a część przez wiarę jest uczestniczkami dziedzictwa biblijnych kobiet. Warto je poznać, warto odkryć nasze korzenie. One wcale nie są aż tak odległe, ani archaiczne. Kiedy spotykamy się z nimi twarzą w twarz, serce w serce, okazuje się, że ich rozterki, radości, smutki, upadki i próby powstania są nam bardzo bliskie.” – Maria Miduch

 • Ewa i Sara – życie
 • Anna i Estera – droga
 • Miriam i Rut – odwaga
 • Judyta i Batszeba – zranienie
 • Hagar i Tamar – samotność
 • Sefora i Rachab – sprawiedliwość
 • Debora i Jael – moc
 • Elżbieta i Miriam – obietnica

Maria Miduch − dr judaistyki i hermeneutyki biblijnej, mgr teologii, mgr studiów bliskowschodnich, wykładowca języka hebrajskiego i Starego Testamentu. Członek Stowarzyszenia Biblistów Polskich, zaangażowana w inicjatywę TJCII Polska. Zakochana w podróżach – szczególnie tych do Ziemi Świętej.

Zapraszamy!

formacja_kobiet_24_5_2018_V2


ODZYSKAJ WOLNOŚĆ W RELACJACH

Zastanawiasz się czasem, co jest nie tak… Przecież kochasz, dajesz z siebie wszystko, cierpisz, rezygnujesz z siebie, a nie doświadczasz szczęścia, życia w obfitości. Początkowo jeszcze się miotasz, czujesz, że coś jest nie tak, potem zapominasz, że może być inaczej i… miłością, pokorą, ofiarą nazywasz sieci, w których tkwisz, które skrępowały najpierw jego, a potem i Ciebie…

Zapraszamy na spotkanie o wolności, do której zaprasza Jezus Chrystus, zbudowanej na Prawdzie i Miłości.

Spotkanie poprowadzi: Monika Wieczorek-Bańka – pedagog, psychoterapeuta, lider Centrum Duchowości Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Katowickiej przy parafii pw. bł. Karoliny w Tychach.

Termin: 22.03.2018 (CZWARTEK) godz. 20:00

Miejsce spotkania: DCNE „Przyjaciele Jezusa”, Parafia Chrystusa Króla, Sosnowiec-Klimontów (ul. Kraszewskiego 25)

Zaprasza:

FORMACJA KOBIET – DCNE Przyjaciele Jezusa

formacja_kobiet_22_03_2018_v2


Wygraj z czasem!

Jak wygrywać z czasem? Jak układać swoje działania by móc mieć satysfakcję z życia? Czy warto „tracić” czas dla siebie? – w świetle Słowa Bożego na te pytania będziemy odpowiadać na tej konferencji.

Prowadzi: ks. Mirosław Jadłosz

Czas: 22 lutego 2018, od godz. 20:00

Miejsce: Par. Chrystusa Króla, ul. Kraszewskiego 25, Sosnowiec

Zapraszamy!

Mailing-PJ-3


„Po pierwszych zmaganiach wytrwali wchodzą dalej. Życie modlitwy staje się niezbywalną częścią ich istnienia. Doświadczają pierwszych radości przebywania blisko Boga i pierwszych owoców tej bliskości – zmienia się ich codzienność. Widzą to również ludzie, z którymi dzielą życie. Obraz godny pozazdroszczenia, a jednak… Teresa boleje najbardziej właśnie nad tymi, którzy doszli aż tutaj… Dlaczego? Bo wielu z nich nie chce ruszać dalej. Pokusa pozostania na tym etapie powstrzymuje wielu przed pełnym rozwinięciem żagli. Może jest to najbardziej o nas – ludziach Kościoła i tzw. „Dobrych Chrześcijanach”?”

Formacja Kobiet: Mistyka. Dalsze Kroki.

(Niebezpieczeństwo utknięcia)

Termin: 25.01.2018 (CZWARTEK) godz. 20:00

Miejsce: DCNE „Przyjaciele Jezusa”, Klasztor Sióstr Karmelitanek w Sosnowcu (ul. M.T. Kierocińskiej 25)

Spotkanie poprowadzi s. M. Fidelis – Karmelitanka Dzieciątka Jezus, psycholog,  psychoterapeuta.

Zapraszamy

Formacja Kobiet DCNE Przyjaciele Jezusa

formacja_kobiet_25_01_2018


Diecezjalne Centrum Nowej Ewangelizacji „Przyjaciele Jezusa”

zapraszaFORMACJA KOBIET – „KROK W STRONĘ PRZEBACZENIA”Po cyklu spotkań dotyczących przebaczenia proponujemy trochę praktyki w tej kwestii – celebrację Słowa Bożego oraz adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z modlitwą o łaskę przebaczenia bliźnim, sobie i Bogu. Spotkaniu przewodniczył będzie ks. Mirosław Jadłosz.Termin: 23.11.2017 (CZWARTEK) godz.20:00

Miejsce spotkania: DCNE „Przyjaciele Jezusa”, Klasztor Sióstr Karmelitanek w Sosnowcu (ul. M.T. Kierocińskiej 25)

Przewodniczy: ks. Mirosław Jadłoszformacja_kobiet_23_11_2017

Diecezjalne Centrum Nowej Ewangelizacji „Przyjaciele Jezusa”

zapraszaFORMACJA KOBIET – „KROK W STRONĘ PRZEBACZENIA”Po cyklu spotkań dotyczących przebaczenia proponujemy trochę praktyki w tej kwestii – celebrację Słowa Bożego oraz adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z modlitwą o łaskę przebaczenia bliźnim, sobie i Bogu. Spotkaniu przewodniczył będzie ks. Mirosław Jadłosz.Termin: 23.11.2017 (CZWARTEK) godz.20:00

Miejsce spotkania: DCNE „Przyjaciele Jezusa”, Klasztor Sióstr Karmelitanek w Sosnowcu (ul. M.T. Kierocińskiej 25)

Przewodniczy: ks. Mirosław Jadłoszformacja_kobiet_23_11_2017

FORMACJA KOBIET – MISTYKA CZY MISTYCYZM?

O PEŁNI CZŁOWIECZEŃSTWA, CZYLI ŻYCIE DUCHOWE KROK PO KROKU ZE ŚWIĘTYMI KARMELU

„W tym nowym cyklu spotkań pragnę podzielić się tym, co dla mnie osobiście najdroższe i co sprawiło, że jako psycholog nie zajęłam się po prostu zawodem, ale wstąpiłam do Karmelu. Wszyscy pragniemy Boga, prawdziwej więzi z Nim. Nikt z nas nie będzie pięknym człowiekiem poza relacją z Bogiem. Dopiero życie z Nim i w Nim doprowadza nasze człowieczeństwo do pełni, o jakiej nawet nie śnimy. Święci nas o tym przekonują i dzieląc się sobą wskazują drogę. Czy mistyka jest normalnym owocem życia duchowego, czy też jest zarezerwowana dla nielicznych wyjątków? I czym tak naprawdę jest mistyka, bo przecież można się tu łatwo pomylić…” – s.Fidelis

Termin: 26.10.2017 (CZWARTEK) godz. 20:00

Miejsce spotkania: DCNE „Przyjaciele Jezusa”, Klasztor Sióstr Karmelitanek w Sosnowcu (ul. M.T. Kierocińskiej 25)

formacja_kobiet_26_10_2017


FORMACJA KOBIET – CYKL „PRZEBACZENIE” cz.4

Zapraszamy wszystkie Panie na kolejną – czwartą już część Cyklu Spotkań o PRZEBACZENIU!

Tym razem dwa zasadnicze wątki na spotkanie majowe:

 1. Najtrudniejsza sztuka na świecie, czyli przebaczenie samemu sobie.
 2. Czy można w ogóle mówić o przebaczeniu Bogu, a jeśli tak, to jak to rozumieć?

Konferencję poprowadzi s. M. Fidelis – Karmelitanka Dzieciątka Jezus, psycholog, psychoterapeuta.

Termin: 25.05.2017 (CZWARTEK) godz.20:00

Miejsce spotkania: Diecezjalne Centrum Nowej Ewangelizacji „Przyjaciele Jezusa”, ul. Jagiellońska 2a, Sosnowiec

Więcej informacji pod adresem: formacja.kobiet(at)gmail.com

Zapraszamy!

przebaczenie_formacja_kobiet_25_05_2017


Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Formacji Kobiet,

które odbędzie się 27kwietnia 2017 (czwartek) o godz. 20:00.

Tym razem konferencję poprowadzi Pani Teresa Tabor – psycholog, psychoterapeuta, instruktor Modelu Creighton.

 „NaProTechnologia nie tylko dla niepłodnych”

Serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które ciekawią się tematem płodności, chcą dowiedzieć się czegoś więcej o naprotechnologii, a także takie, które czują się niepewnie w rozpoznawaniu własnej płodności i którym ta dziedzina ich życia przysparza trudności. To również spotkanie dla przyszłych i świeżo upieczonych mam, kobiet po 40-tym roku życia, o cyklach nieregularnych lub po odstawieniu antykoncepcji – dla każdej osoby, która jest niezadowolona z dotychczasowej metody planowania rodziny.

Teresa Tabor

Tematyka spotkania:

Model Creighton

 • niezwykle dokładna metoda diagnostyki płodności

 • diagnoza zdrowia ginekologicznego

 • dążenie do poczęcia

 • odkładanie poczęcia – skuteczne i wygodne w okresie karmienia piersią lub przed menopauzą

 • bez pomiaru temperatury

NaProTechnology

 • diagnoza i leczenie niepłodności

 • pomoc w zaburzeniach hormonalnych, zaburzeniach cyklu, napięciu przedmiesiączkowym – PMS

 • indywidualne podejście do problemów z płodnością

 • współpraca wielu specjalistów

Miejsce: Diecezjalne Centrum Nowej Ewangelizacji „Przyjaciele Jezusa”, Jagiellońska 2a, Sosnowiec

Termin: 27 kwietnia 2017 (czwartek) o 20:00

Więcej informacji pod adresem: formacja.kobiet(at)gmail.com

formacja_kobiet_27_04_2017


Zapraszamy na kolejne spotkanie formacyjne dla kobiet, które odbędzie się 23 lutego 2017 (czwartek) o godz. 20:00. Tym razem konferencję poprowadzi s.Anna Bałchan SMI.

S. Anna Bałchan – należy do Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej. Jest założycielką i prezesem Stowarzyszenia Po MOC dla Kobiet i Dzieci im. Marii Niepokalanej w Katowicach. Na co dzień zajmuje się pracą z ofiarami przemocy seksualnej, fizycznej i psychicznej oraz pracą z ofiarami handlu ludźmi, przymuszonej prostytucji i ich rodzinami.

Teolog, streetworkerka, terapeuta, szkoliła się w Polskim Instytucie Ericsonowskim, Polskim Instytucie Terapii Krótkoterminowej w Krakowie oraz Krakowskiej Szkole Psychoterapii Psychoanalitycznej. Uzdolniona muzycznie śpiewa na chwałe Panu Bogu. Autorka książki „Kobieta nie jest grzechem”.

Miejsce: Diecezjalne Centrum Nowej Ewangelizacji „Przyjaciele Jezusa”, Jagiellońska 2a, Sosnowiec

Termin: 23 lutego 2017 (czwartek) od 20:00

formacja_kobiet_23_02_2017_s_a_balchan


FORMACJA KOBIET – NOWY CYKL „PRZEBACZENIE” cz.2

Zapraszamy wszystkie Panie na część drugą nowego Cyklu Spotkań o PRZEBACZENIU!

Konferencję poprowadzi s. M. Fidelis – Karmelitanka Dzieciątka Jezus, psycholog, psychoterapeuta.

Termin: 26.01.2017 (CZWARTEK) godz.20:00

Miejsce spotkania: Diecezjalne Centrum Nowej Ewangelizacji „Przyjaciele Jezusa”, Jagiellońska 2a, Sosnowiec

Więcej informacji pod adresem: formacja.kobiet(at)gmail.com

przebaczenie_formacja_kobiet_26_01_2017


Diecezjalne Centrum Nowej Ewangelizacji „Przyjaciele Jezusa” w ramach FORMACJI KOBIET
zaprasza na „KOBIECY WIECZÓR UWIELBIENIA” – TEGO, KTÓRY JEST, I KTÓRY BYŁ I KTÓRY PRZYCHODZI (Ap 1, 8b)
Termin: 15.12.2016r. (CZWARTEK) od 20:00
Miejsce: Klasztor Sióstr Karmelitanek, ul. M.T. Kierocińskiej 25, Sosnowiec
Zapraszamy właśnie Ciebie na czas osobistego spotkania z Bogiem Żywym.
Marana tha!
kobiecy_wieczor_uwielbienia_15_12_2016

FORMACJA KOBIET – „MARYJA NASZĄ DROGĄ DO JEZUSA”

Przyjaciele Jezusa zapraszają na spotkanie formacyjne dla kobiet, które odbędzie się

24 listopada 2016 (czwartek) o godz. 20:00.
Temat: „Maryja naszą drogą do Jezusa”. Tym razem spotkanie poprowadzi Wspólnota Apostolstwa Rodzinnego.
Miejsce: Diecezjalne Centrum Nowej Ewangelizacji „Przyjaciele Jezusa”, Jagiellońska 2a, Sosnowiec
 „Wspólnotę Apostolstwa Rodzinnego tworzy grupą kobiet, którym tak życie się ułożyło, że mają niepełne rodziny. Większość z nas przeżyła dramat rozbitego małżeństwa, mąż odszedł, pozostałyśmy same z dziećmi. Są wśród nas także wdowy, które nie pragną zakładania nowej rodziny oraz matki wychowujące samotnie dzieci. Nasza wspólnota działa od 1997 roku, a więc niemal 20 lat.
Charyzmatem naszej wspólnoty jest dążenie do zjednoczenia z Chrystusem na drodze komunii z Maryją, w świętym Kościele, poprzez trwanie w wierności sakramentowi małżeństwa – pomimo opuszczenia przez męża – oraz służbę na rzecz rodziny. Pomocą ze strony wspólnoty jest kształtowanie postawy pozwalającej na życie charyzmatem w warunkach życia rodzinnego, społecznego i zawodowego. Członkinie wspólnoty realizują zadania apostolskie na gruncie środków ubogich, uczestnicząc w zadaniu ewangelizacyjnym Kościoła poprzez ofiarę modlitwy i cierpienia w intencji rodzin, zwłaszcza zagrożonych rozbiciem, w intencji mężów w trosce o ich zbawienia oraz dając świadectwo życia Ewangelią.”
formacja_kobiet_24_11_2016

FORMACJA KOBIET – NOWY CYKL „PRZEBACZENIE”

Co wiemy o przebaczeniu i ile z tego jest prawdą? Jakie mity na temat przebaczenia utrudniają nam jego przeżywanie?
Zapraszamy wszystkie Panie na nowy Cykl Spotkań – tym razem o PRZEBACZENIU!
Konferencję poprowadzi s. M. Fidelis – Karmelitanka Dzieciątka Jezus, psycholog, psychoterapeuta.
Termin: 27.10.2016 (CZWARTEK) godz.20:00
Miejsce spotkania: Diecezjalne Centrum Nowej Ewangelizacji „Przyjaciele Jezusa”, Jagiellońska 2a, Sosnowiec
Więcej informacji pod adresem: formacja.kobiet@gmail.com
przebaczenie_formacja_kobiet_27_10_2016

Zapraszamy wszystkie Panie (niezależnie od wieku) na kolejny wieczór poświęcony odkrywaniu i zrozumieniu przeżywanych emocji – tym razem o POCZUCIU WINY

Spotkanie tradycyjnie poprowadzi s. Fidelis

Spotkanie odbędzie się 22 września 2016r. (czwartek) o 20:00

trudne_emocje_poczucie_winy_22_09_2016_internet


Zapraszamy wszystkie Panie na kolejny wieczór poświęcony odkrywaniu

i zrozumieniu przeżywanych emocji.

Spotkanie tradycyjnie poprowadzi s. Fidelis

Spotkanie odbędzie się 9 czerwca 2016 o 20:00

trudne_emocje_gniew_9_06_2016


Zapraszamy wszystkie Panie na kolejny wieczór poświęcony odkrywaniu

i zrozumieniu przeżywanych emocji.

Spotkanie tradycyjnie poprowadzi s. Fidelis

Spotkanie odbędzie się 28 kwietnia 2016 o 20:00

trudne_emocje_wstyd_28_04_2016


W ramach „Formacji Kobiet” warsztaty psychologiczne – OSWOIĆ EMOCJE cz.II

Zapraszamy 9 kwietnia 2016 od 8:00 do 17:00 na ul. M. Teresy Kierocińskiej 25 w Sosnowcu

Dla każdej Kobiety, która:
– chce bardziej kochać siebie,
– umieć panować nad swoimi emocjami,
– wygrywać w sytuacjach napięć i stresów,
– rozwijać się i realizować w relacjach.
Czas otwartości, czas spotkania z samą sobą i z innymi, czas rozumienia i poznawania!
Jeśli tego szukasz zgłoś się już dziś: fidelis.kdzj@gmail.com
Ilość miejsc ograniczona. Koszt udziału 65zł.
EMOCJE_WARSZTATY_CZ2_9_04_2016_v3

Wszystkie kobiety zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Odkryj swoją wartość w świetle Biblii”.

Tradycyjnie spotkanie poprowadzi wykładowczyni Maria Miduch.

Zapraszamy już 31 marca od 20:00.

formacja_kobiet_31_03_2016


Wszystkie kobiety zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Odkryj swoją wartość w świetle Biblii”.

Tradycyjnie spotkanie poprowadzi wykładowczyni Maria Miduch.

Zapraszamy już 25 lutego od 20:00.

formacja_kobiet_25_II_2016


Na kolejne spotkanie zapraszamy 10 grudnia

„Odkryj swoją wartość w świetle Biblii” – zaczynamy o 20:00

Spotkanie poprowadzi dr Maria Miduch specjalistka od Starego Testamentu, wykładowczyni języka hebrajskiego.

formacja_kobiet_10_XII_2015


Na kolejne spotkanie zapraszamy 26 listopada

„Tajemnica ciała” – zaczynamy o 20:00

Temat wykładu: Tajemnica ciała i to jak do niego podchodzić, by pięknie wyrażać miłość do siebie i wdzięczność Stwórcy.

Będzie to pierwsze w tym roku spotkanie z siostrą Fidelis KDzJ.

FKlistopad


Na kolejne spotkanie zapraszamy 22 października

„Odkryj swoją wartość w świetle Biblii” – zaczynamy o 20:00

Spotkanie poprowadzi dr Maria Miduch specjalistka od Starego Testamentu, wykładowczyni języka hebrajskiego.

formacja_kobiet_22_X_2015_wersja_z_Biblia


ZAPRASZAMY WSZYSTKIE PANIE 28 maja!

Start godzina 20:00

Kobiety maj

Spotkanie poprowadzi dr Maria Miduch specjalistka od Starego Testamentu, wykładowczyni języka hebrajskiego.

Kliknij aby zobaczyć wywiad z Marią Miduch przeprowadzony przez M. Jakimowicza


Na spotkanie zapraszamy wszystkie kobiety już 23 kwietnia o 20:00.

uczucia


ZAPRASZAMY WSZYSTKIE PANIE!

judyta i batszeba

To spotkanie dla tych, którzy nie boją się życiowego realizmu! Są tacy, którzy gorszą się naszymi bohaterkami, czy tym, że w Bibli opisany jest grzeszny romans… No właśnie, czemu takie „niegrzeczne i nieładne” sprawy pojawiają się w Piśmie Świętym? Albo krwawa brutalność? Co Bóg chce powiedzieć dzisiejszej kobiecie stawiając przed nią Judytę i Batszebę? – na te i inne pytania odpowie nasza biblistka Maria Miduch – gorąco zapraszamy wszystkie kobiety!

Spotkanie poprowadzi dr Maria Miduch specjalistka od Starego Testamentu, wykładowczyni języka hebrajskiego.

Kliknij aby zobaczyć wywiad z Marią Miduch przeprowadzony przez M. Jakimowicza


 

kobiety

*Spotkania poprowadzi dr Maria Miduch specjalista od Starego Testamentu, wykładowca języka hebrajskiego.

Tutaj zamieszczamy link do wywiadu z Marią Miduch przeprowadzonego przez M. Jakimowicza

Tematy kolejnych spotkań:

Kobiety Biblii: Miriam i Rut*

Znaleźć wspólny język

Kobiety Biblii: Estera i Anna*

Kobiety Biblii: Judyta i Batszeba*

Misja Kobiety

Kobiety Biblii: Maryja*

0001

BYĆ KOBIETĄ DZISIAJ

SPOTKANIE 1

PRAGNIENIE BOGA.

Na Boży obraz

Stworzył ich mężczyzną i kobietą

Inność – rywalizacja czy uzupełnienie?

Welon tajemnicy

Kobiety w Objawieniu

Zachwycić się sobą

SPOTKANIE 2

CÓRKA I SIOSTRA

Niewidzialne więzienia schematów

Kobiecość odcięta

Kobiecość wynaturzona

W labiryncie uczuciowości

Przekroczyć ograniczenia

Dojrzewanie w relacjach

SPOTKANIE 3

OBLUBIENICA

Tęsknota kobiecego serca

Więź czy więzy?

Rana odrzuconej miłości

Samotność a osamotnienie

Dogadać się z kosmitami

 

SPOTKANIE 4

MATKA

Kolebka życia

Macierzyństwo duchowe

Gorycz bezpłodności?

Prawo do dziecka?

Największa rana

SPOTKANIE 5

SŁUŻEBNICA, KRÓLOWA,

WOJOWNICZKA, NAUCZYCIELKA

Moc w słabości

Dyktatura toksycznych ideologii

Ofiary sławy i sukcesu

Pułapki samorealizacji

Cena bycia sobą

Czas zbierania owoców

SPOTKANIE 6

MARYJA

Szczyt kobiecości

Siostra, matka, mistrzyni

Dar dla mnie?

Zaproszenie do pełni

Wspólne dzielenie się