Czystość w życiu mężczyzny

DCNE Przyjaciele Jezusa – Formacja Mężczyzn  zaprasza wszystkich mężczyzn na konferencję i spotkanie, na którym porozmawiamy na temat czystości mężczyzny.

Termin: czwartek 3 stycznia 2019 r., godz. 20:00
Miejsce: DCNE Sosnowiec, ul. Kraszewskiego 25, parafia Chrystusa Króla

Zapraszamy Cię abyś się wyposażył w wiedzę jak walczyć o swoją czystość. Czystość Mężczyzny, jak się to ma do naszej Męskości i Siły? Zapraszamy przyjdź i odpowiedzmy sobie na pytania: Czystość w wymiarze duchowym, czystość serca – co daje? Po co jest potrzebna? Przyjdź zabierz innych, spotkaj się z facetami którzy nie boją się trudnych tematów.

Przez temat Czystości Mężczyzn przeprowadzi nas Franciszek Kucharczak (ur. 1962) – zastępca sekretarza redakcji serwisu gosc.pl i tygodnika „Gość Niedzielny”, teolog i historyk Kościoła, absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, wieloletni redaktor i grafik „Małego Gościa Niedzielnego” (autor m.in. rubryki „Franek fałszerz” i „Mędrzec dyżurny”), obecnie współpracownik tego miesięcznika. Autor „Tabliczki sumienia” – cotygodniowego felietonu publikowanego w „Gościu Niedzielnym” oraz książki pod tym samym tytułem. Współautor książki „Bóg lubi tych, którzy walczą” i książki-wywiadu z Markiem Jurkiem „Dysydent w państwie POPiS”. Żonaty, ojciec dwóch synów, mieszka w Rybniku.

Zainteresowania:
sztuki plastyczne, turystyka (zwłaszcza rowerowa).
Motto: „Jestem tendencyjny – popieram Jezusa”.
Obszar specjalizacji: Kwestie moralne i teologiczne, komentowanie w optyce chrześcijańskiej spraw wzbudzających kontrowersje, zwłaszcza na obszarze państwo-Kościół, wychowanie dzieci i młodzieży, etyka seksualna. Autor nazywa to „teologią stosowaną”.