Formacja Kobiet – Maryja naszą drogą do Jezusa

FORMACJA KOBIET – „MARYJA NASZĄ DROGĄ DO JEZUSA”

Przyjaciele Jezusa zapraszają na spotkanie formacyjne dla kobiet, które odbędzie się
24 listopada 2016 (czwartek) o godz. 20:00.
Temat: „Maryja naszą drogą do Jezusa”. Tym razem spotkanie poprowadzi Wspólnota Apostolstwa Rodzinnego.
Miejsce: Diecezjalne Centrum Nowej Ewangelizacji „Przyjaciele Jezusa”, Jagiellońska 2a, Sosnowiec
 „Wspólnotę Apostolstwa Rodzinnego tworzy grupą kobiet, którym tak życie się ułożyło, że mają niepełne rodziny. Większość z nas przeżyła dramat rozbitego małżeństwa, mąż odszedł, pozostałyśmy same z dziećmi. Są wśród nas także wdowy, które nie pragną zakładania nowej rodziny oraz matki wychowujące samotnie dzieci. Nasza wspólnota działa od 1997 roku, a więc niemal 20 lat.
Charyzmatem naszej wspólnoty jest dążenie do zjednoczenia z Chrystusem na drodze komunii z Maryją, w świętym Kościele, poprzez trwanie w wierności sakramentowi małżeństwa – pomimo opuszczenia przez męża – oraz służbę na rzecz rodziny. Pomocą ze strony wspólnoty jest kształtowanie postawy pozwalającej na życie charyzmatem w warunkach życia rodzinnego, społecznego i zawodowego. Członkinie wspólnoty realizują zadania apostolskie na gruncie środków ubogich, uczestnicząc w zadaniu ewangelizacyjnym Kościoła poprzez ofiarę modlitwy i cierpienia w intencji rodzin, zwłaszcza zagrożonych rozbiciem, w intencji mężów w trosce o ich zbawienia oraz dając świadectwo życia Ewangelią.”
formacja_kobiet_24_11_2016

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s